• Adrian Walczyk

W co się ubrać na imprezę?

Aktualizacja: 15 mar 2019

Właściwy dobór ubioru ma ogromne znaczenie na odbiór Waszego występu. Strój powinien być wygodny, zapewniać swobodę ruchów i poczucie, że wyglądamy w nim atrakcyjnie. Najważniejsze jednak, żeby był adekwatny do rangi wydarzenia, w którym bierzecie udział.


Na pewno nie razy spotkaliście się z tezą, że nasz ubiór daje pierwszą informację o tym, kim jesteśmy i jacy jesteśmy. Nasz wygląd stanowi element pierwszego wrażenia, jakie robimy. Jest również sposobem na określenie szacunku wobec osób, z którymi się spotykamy. I choć to nie szata zdobi człowieka, to jednak zawsze warto wyglądać czysto i schludnie, a strój dobierać do okoliczności.


Przemówienia oficjalne wymagają najczęściej kolorów ciemnych i stonowanych. Nadają one powagi, a my sami wyglądamy elegancko i wzbudzamy większe zaufanie audytorium. Przyznaję, że ta teoria brzmi dość przestarzale i nijak się ma do obowiązujących dzisiaj trendów. Wystarczy rzucić okiem na wieczorowe gale telewizyjne. Czarny jest nudny. Jak postawimy na klasykę to żaden brukowiec o nas nie napisze. Dzisiejszy styl musi być ekstrawagancki - wtedy wzbudzimy zainteresowanie. Cóź, trójka z przodu wieku robi chyba swoje... W przypadku imprez oficjalnych wolę klasykę.


Mniej formalne wydarzenia dopuszczają większą swobodę. W przypadku mężczyzn zawsze sprawdzi się marynarka i koszula, którą w zależności od charakteru imprezy, możemy połączyć z jeansami i trampkami albo z materiałowymi spodniami i półeleganckim obuwiem. W żadnym wypadku Panowie nie powinni ubierać krótkich spodenek! A już na pewno nie do marynarki i koszuli! Panowie. Nasze owłosione nogi to ostatnia rzecz, którą chcą oglądać widzowie. Jeśli jest gorąco, możecie ubrać materiałowe spodnie np. lniane. Wytrzymacie.


Kobiety z natury wyglądają bardzo dobrze, ale nie powinny przesadzać z makijażem, biżuterią i odsłanianiem niektórych części ciała. Może to niepotrzebnie odciągać uwagę słuchaczy. W stylu business casual przyjmuje się, że włosy sięgające ramion mogą być rozpuszczone, natomiast dłuższe powinny być spięte. Makijaż musi być dostosowany do koloru cery i oczu. Najważniejsze, by był naturalny, delikatny. Jeśli kobieta maluje paznokcie, to wyłącznie lakierem bezbarwnym. Kolorowe dozwolone są podczas imprez wieczorowych. Zbyt wyraźne dekolty i prześwitujące bluzki też nie są najlepszym pomysłem. Rajstopy powinny być cieliste, a buty z zasłoniętymi palcami. Podczas imprez wieczorowych można sobie pozwolić na więcej. Chcemy przecież zwrócić na siebie uwagę.

Najważniejszy w doborze stroju jest zdrowy rozsądek. Musimy pamiętać o celu danego spotkania albo wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na randkę, inaczej na imprezę klubową, a jeszcze inaczej na firmowy bankiet. Występując na imprezie sportowej głupio wypadniemy w marynarce i koszuli. Nie bójmy się dopytać organizatorów o obowiązujący dress code. Ułatwi nam to przeszukiwanie garderoby.


Jeśli dotrwałeś do tego punktu, należy Ci się anegdotka :)


Przygotowując się do imprezy dla firmy Tauron - w roli konferansjera - zależało mi na ubraniu koszuli w kolorze magenta. Wybrałem się na poszukiwania do galerii handlowej. Kiedy spytałem ekspedientkę o dostępność takiej koszuli, spytała mnie: - Co to jest magenta? Odpowiadam jej, że to firmowy kolor marki Tauron. - Aaaaa, chodzi Panu o taki ciemnoróżowy - westchnęła. Nie, nie o taki.


Bliźniaczy dialog spotkał mnie w kolejnych dwóch sklepach. Zrezygnowany wchodzę do czwartego i pytam od progu czy mają koszule ciemnoróżowe, takie jak w logo marki Tauron. - Chodzi Panu o magentę? - pyta sprzedawczyni. Tak to jest ten sklep, to jest ta Pani, to jest ta chwila - pomyślałem po cichu, po czym usłyszałem: - Niestety nie mamy.


Więc się ubrałem tak:
Powyższą historię opowiedziałem podczas eventu - sprawdziła się :) Jak widać to życie pisze najlepsze scenariusze dla konferansjerów.

Event&Media                         

Adrian Walczyk                     

NIP: 899-261-28-96

Tel. 605 365 400

E-mail: adrian.walczyk@gmail.com

  • Facebook Social Ikona
  • Instagram Ikona społeczna